Kadra, wykładowcy

KADRA

Rektor prezbiter Andrzej Luber e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ukończył Chrześcijańską Akademię Teologiczną w Warszawie. Od 1983 roku jest rektorem Seminarium Teologicznego w Ustroniu. Obecnie pastor zboru w Czechowicach-Dziedzicach. W Seminarium odpowiada za dział teologii systematycznej i praktycznej.
Jest także wykładowcą na WST. Żona - Grażyna, dzieci: Rachela, Tymoteusz, Beniamin.

Dziekan prezb. pastor Bogusław Helbin e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ukończył Chrześcijańską Akademię Teologiczną w Warszawie. Po studiach zaangażowany w pracę zboru „Filadelfia" w Bielsku-Białej oraz zakładanie zboru w Żywcu. W latach 2001-2006 pastor zboru „Betel" w Starachowicach. Obecnie pastor zboru „Jeruzalem" w Skarżysku-Kamiennej.

W Seminarium Teologicznym w Ustroniu odpowiada za dział Starego Testamentu. Wykładowca w tematach: Historia Izraela, Teologia Przymierza, Historia Reformacji w Polsce, Nauka o Biblii. Szczególnym tematem zainteresowań jest „biblijna relacja Izrael – Kościół".
Żona – Grażyna, synowie: Beniamin, Samuel, Jonatan.

Dziekan prezb. pastor Piotr Grzesiek e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Absolwent Warszawskiego Seminarium Teologicznego. Wieloletni pastor, obecnie w zborze w Raciborzu. W Seminarium Teologicznym w Ustroniu od 1995 roku jako odpowiedzialny za dział Nowego Testamentu. Na co dzień szczęśliwy mąż i ojciec. Żona - Monika, dzieci: Bartek i Ania.
WYKŁADOWCY

prezb. pastor Józef Hydzik

Przez wiele lat pełniący obowiązki pastorskie. Znany kaznodzieja i ewangelista w naszym kraju. Pracownik Seminarium Teologicznego w Ustroniu w latach 1984-1995. Obecnie wykładowca.

prezb. pastor Paweł Sochacki e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ukończył Warszawskie Seminarium Teologiczne. W 1992 roku został ordynowany na diakona, a rok później powołano go na pastora zboru w Krakowie - Nowej Hucie. Jest dyrektorem Krakowskiego Seminarium Biblijnego, a także wykładowcą w Seminarium Teologicznym w Ustroniu. Ma żonę Dorotę i córkę Dominikę.

prezb. pastor Leszek Mocha e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pastor zboru Oaza Miłości w Jastrzębiu Zdroju. Ukończył The International Bibie Training Institute w Burgess Hill w Wielkiej Brytanii. Obecnie jest członkiem Prezydium NRK. Usługuje na ewangelizacjach w kraju i za granicą, a także na kongresach i zlotach młodzieży. Jest wykładowcą Krakowskiego Seminarium Biblijnego oraz Seminarium Teologicznego w Ustroniu. Rodzina: żona Małgorzata, córki Kamila i Olivia.

prezb. pastor Tomasz Ropiejko

Wykładowca Słowa Bożego i pastor Zboru w Gdańsku. Członek Prezydium NRK. W latach 1997-2000 prowadził Okręgową szkołę Misyjną. Jest absolwentem Warszawskiego Seminarium Teologicznego oraz Mattersey Hall Graduate School /Bangor University/. Rodzina: żona Nancy, dzieci: Mateusz i Anita.

prezb. Maciej Wilkosz

Ukończył filologię polską na UJ w Krakowie i teologię w MBC&S w Stanach Zjednoczonych. Założyciel i prezes Stowarzyszenia „Głos Prześladowanych Chrześcijan”. Wieloletni pastor i misjonarz w ramach Kościoła Ewangelicznego Misja Łaski. Od 2006 r. starszy zboru KZ w Bielsku-Białej. Obecnie pastor zboru w Skoczowie. Żona – Irena, synowie: Bartłomiej i Natan.

Agata Rysiewicz (Misja Pokoleń)

Pracownik Misji Pokoleń w służbie szkoleniowej. Prowadzi zajęcia metodyczne, dydaktyczne i warsztatowe z nauczycielami szkółek niedzielnych w zborach oraz w Instytucie Katechetycznym w WBST. W I Zborze Kościoła Chrześcijan Baptystów w Krakowie pracuje z dziećmi w Szkółce Niedzielnej, Klubie "Uśmiech" oraz na obozach, ewangelizacjach, kongresach współpracując z innymi zborami. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie (na kierunku: historia), podyplomowych studiów pedagogiki wczesnoszkolnej oraz Instytutu Katechetycznego w WBST.

Leszek Strączek e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Absolwent Seminarium Teologicznego w Ustroniu, Warszawskiego Seminarium Teologicznego i Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Wieloletni lider młodzieżowy zaangażowany przez wiele lat w projekt Poziom 12. Obecnie Pastor Kościoła w Drodze w Żywcu. Mąż wspaniałej żony Ewy i ojciec dwóch synów: Mateusza i Sebastiana.

 

pastor Ian Hicks

Pastor zboru w Wellingborough w Anglii od 1981 roku. Były prezbiterem okręgowy. Ceniony duszpasterz, kaznodzieja i wykładowca Słowa Bożego.
 

pastor Andrew Harris

Pastor zboru w Irthlingborough w Anglii. Ściśle współpracuje z pastorem Ian Hicksem. Jego głównym tematem jest nauczanie związane z zakładaniem zborów.
Wykładowcami Seminarium byli również: pastor prezb. Michał Hydzik, pastor prezb. Marian Suski, pastor prezb. Edward Lorek, pastor prezb. Kazimierz Sosulski, diak. Andrzej Michnik, pastor prezb. Mieczysław Czajko, pastor prezb. Ryszard Wołkiewicz.
ADMINISTRACJA

Grażyna Luber

Prowadzi księgowość Seminarium. Organizuje wyżywienie, jadłospis, zaopatrzenie w czasie trwania zajęć seminaryjnych.